سرعین کجاست؟

درست از زمانی که به همراه خانواده  یا دوستان خود پای در جاده برای یک سفر رویایی  می‌‌‌گذارید، اولین سؤالی که به ذهن شما می‌رسد، فاصله͏ تا مقصد است. این منطقه توریستی یعنی شهر سرعین، در فاصله 30کیلومتری از  شهرستان اردبیل قرار گرفته است و به آب‌های گرم و طبیعت چشم‌نوازش مشهور است. زبان اهالی این شهر ترکی آذربایجانی است و یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای استان اردبیل و منطقه شمال غربی ایران به‌شمار می‌رود.

مهمان نوازی اهالی شهر سرعین

از هنگام  ورود به این شهر کوچک و زیبا و توریستی و دیدنی ، آرامشی عجیب آدمی را فرا می͏‌گیرد؛ اما منشاء این آرامش از چیست؟ آری، وجود مردمانی خون‌‌‌گرم و مهربان که این شهر را به مرکز مهمان‌نوازی استان تبدیل کرده است. با رسیدن به مرکز شهر، دیگر لازم نیست نگران پیدا کردن مکانی برای اقامت خود باشید؛ زیرا به هر طرف که بنگرید، می‌‌‌توانید هتل͏‌ها و ویلاهای بسیاری را مشاهده کنید. معمولاً برخی از اهالی این شهر برای خدمت به مسافران، آن‌‌‌ها را به مراکز اقامتی و هتل‌‌‌های زیبا راهنمایی می‌‌‌کنند. کافی است باتوجه به نیاز خود، اعم از نزدیکی به آبگرم‌ها و هزینه و امکانات، یکی از این مراکز را انتخاب کنید.شما همچنین می توانید از طریق آسروتراول و شماره های تماس و سایت ما با ما در ارتباط باشید تا بهترین راهنمایی ها را برای داشتن اقامتی عالی در این شهر واستفاده از آب گرم ها و آبدرمانی های این شهر زیبا به شما ارائه دهیم .

غذاهای سنتی و محلی سرعین

بدون‌شک اولین چیزی که بعد از استقرار در هتل به ذهنتان می‌رسد، صرف صبحانه‌‌‌ای سالم در هوای پاک و کوهستانی منطقه است. عسل طبیعی، شیر تازه، سرشیر، خامه، کره ، پنیر و تخم‌مرغ محلی به همراه انواع نان‌های خوشمزه، شما را برای آغاز یک روز رؤیایی آماده می‌‌‌کند. البته این زیبایی‌ها فقط به اینجا ختم نمی͏‌شود؛ زیرا برای صرف نهار و شام هم با صحنه͏‌هایی وصف‌ناپذیر و چشم‌نوازی از غذاهای لذیذ مواجه می‌‌‌شوید. انواع کباب، جوجه، جگر، دیزی سنگی، آش و دوغ محلی غذاهایی هستند که هرکدام به تنهایی می‌‌‌تواند هوش از سر آدمی ببرد. حال تصور کنید که تمامی این غذاهای خوشمزه را در محیطی سنتی و کنار خانواده نوش‌جان کنید؛ قطعاً لذتی دوچندان را تجربه خواهید کرد. البته مراقب اضافه شدن وزن خود نیز باشید هرچند که گذشتن از این غذاهای خوشمزه بسیار سخت است.

چشمه های آب گرم سرعین

مگر می‌‌‌شود از شهرتوریستی سرعین سخن گفت و به چشمه‌های جوشان آن که هدیه ای از جانب خدا͏ است اشاره نکرد؟ هرگوشه این شهر زیبا، مملو از این نعمت الهی است. سرعین در لغت به معنای سرچشمه است؛ بنابراین تعجبی ندارد که این شهر را سرعین نامیده‌اند. چشمه های آب گرم سرعین که از ژرفای زمین می͏‌جوشد، مهم‌ترین جاذبه‌‌ توریستی این شهر محسوب می‌‌‌شود و هرساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود جذب می‌‌‌کند. همه ما دوست داریم برای رهایی از خستگی و گرما تنی به آب بزنیم؛ حال اگر این آب دارای خواص فراوان طبی و درمانی هم باشد که دیگربا یک تیر دو نشان زده ایم . استحمام در این آب‌‌‌های گرم موجب تمدد اعصاب، رفع دردهای مفاصلی و روماتیسمی و همچنین درمان بسیاری از بیماری‌‌‌های پوستی می‌‌‌شود.

با گذشت زمان، حوضچه͏‌های کوچک و روباز این مکان، به استخر‌های زیبا و سرپوشیده و سالن‌های بزرگ با انواع امکانات ورزشی و تفریحی مجهز شدند که شما می توانید از طریق آسروتراول لیست این استخر ها و آبدرمانی ها را داشته باشید و با قیمتی عالی و با تخفیف به راحتی بلیط خود را رزرو کنید.