number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه ۸-۱۸

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۱.۵ از ۶۵ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

یکی از زیباترین جلوه های طبیعتِ همدان، آبشار گنجنامه است که در مجموعه گردشگری گنجنامه قرار گرفته است و در تمامی فصول سال، دل از طبیعت گردان و گردشگران می برد. این آبشار 12 متری از دره زیبای عباس آباد و گنج نامه می گذرد و در کنار کتیبه های هخامنشی گنجنامه قرار دارد.

گنجنامه یک آبشار دائمی ست؛ البته در فصل زمستان این آبشار به دلیل سرمای هوا یخ می زند و آن زمان است که یخ نوردان به سوی این آبشار می روند. آبشار گنجنامه در فصول گرم هم مقصد خوبی برای ورزشکاران است؛ از تفریحات رایج در فصل های بهار و تابستان در کنار این آبشار می توان به سنگ نوردی و آبشار نوردی اشاره کرد.  نام آبشار گنج‌نامه به عنوان بیست‌ویکمین اثر طبیعی ملی ایران، در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است.

دشت میشان : این دشت به دو بخش تقسیم شده است؛ قسمتی از آن به مجموعه گنجنامه تعلق دارد و بخشی که آن طرف رودخانه است جزو مجموعه محسوب نمی شود. در قسمت متعلق به مجموعه نمی توانید کمپ کنید اما در قسمت دیگر که دسترسی به آن از طریق تله کابین میسر است امکان کمپینگ وجود دارد.  مجموعه گنجنامه همه روزه از ساعت 08:00 تا 18:00 به روی عموم باز است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
همدان، ۵ کیلومتری جنوب غرب همدان