number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۵ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

آب گرم احمدآباد که با نام‌های مجموعه آب درمانی احمدآباد و آب گرم تخت سلیمان نیز شناخته می‌شود، در مسیر جاده تکاب به تخت سلیمان و در فاصله پنج کیلومتری تخت سلیمان قرار دارد. این مجموعه شامل چند استخر سرپوشیده (برای جلوگیری از هدر رفتن گرمای آب)، سالن انتظار، رختکن، آلاچیق و... می‌شود. همچنین برای اقامت شبانه، دو سوئیت برای گردشگران در نظر گرفته‌اند. 

تكاب دارای چشمه های آب گرم طبيعی در مناطق تخت سليمان و قينرجه است و اين چشمه ها از جاذبه های طبيعی و گردشگری اين شهرستان محسوب می شوند.

مجتمع آب گرم تخت سليمان از جاذبه های تکاب، که در زمینی به مساحت یک ‌هزار و پانصد مترمربع احداث شده است، دارای دو استخر بزرگ آبگرم و امكانات مجهز برای آب درمانی بوده و آب آن از محل چشمه های آب گرم طبيعی تخت سليمان تامين می شود. اين آب گرم مجهز به استخر و سالن سر پوشيده، محوطه و حوضچه‌ های مختلف آب گرم مردانه و زنانه می باشد. این مجموعه تفریحی گردشگری دارای امکاناتی چون استخرهای آبگرم، سونا، جکوزی، استخرهای آب سرد، پارک کودک، پیست دوچرخه ‌سواری و سالن آمفی تئاتر نیز می ‌باشد.

 

خاصیت درمانی

در فاصله دو كيلومتری شمال غربی روستای احمدآباد عليا در تخت سلیمان، چشمه ‌های آب ‌گرم وجود دارد كه بنا به روايت گذشتگان خاصيت درمانی داشته و مورد استفاده عموم قرار مي ‌گيرد.

در نقاط نزديك این آبگرم ‌ها،‌ چشمه های آب سرد نيز وجود دارد كه آنها نیز خاصيت درمانی دارند. اين آبها بعلت داشتن املاح معدنی گوناگون بعد از طی مسير، بر روی زمين رسوباتی به رنگهای سفيد، زرد مايل به نارنجی و در بعضی موارد كاملاً قرمز بر جای می ‌گذارند. این مکان و چشمه ها اخیرا بصورت بسیار مدرن بازسازی شده و بنام مجتمع آبگرم تخت سلیمان شناخته میشود.

جاذبه های منطقه

از اماکن تفریحی و تاریخی این منطقه می ‌توان به اثر جهانی تخت سلیمان، کوه بلقیس، حمام قدیمی، سد مخزنی خاکی احمدآباد و… اشاره کرد.

مسیر دسترسی

این مجتمع در مسیر جاده تکاب به تخت سلیمان و پنج کیلومتری مجموعه باستانی تخت سلیمان در دو کیلومتری روستای احمدآباد واقع شده است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
استان آذربایجان غربی، مسیر جاده تکاب به تخت سلیمان، ۵ کیلومتری تخت سلیمان