number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۵ از ۱۲۹ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

در سال های اخیر شهرداری تهران پارک و مراکز تفریحی متعددی را در سطح شهر تهران ‏تأسیس کرده است که آبشار تهران یکی از این موارد می باشد. این مجموعه در غرب ‏بزرگراه همت و در رو به روی دریاچه چیتگر با هدف جلوگیری از تصرف زمین های ‏منطقه توسط افراد مختلف و همچنین افزایش امکانات تفریحی شهر تهران در سال ‏‏1390 احداث شده است. 

این پارک زیبا در زمینی به مساحت 200 هکتار و ارتفاع 1400 تا 1600 متری از سطح دریا ‏ساخته شده و امکانات متعددی را در خود جای داده است.

امکانات آبشار تهران
برخی از امکانات ‏موجود در این مجموعه عبارت اند از: پیست دوچرخه ‏سواری، پیاده راه های متعدد، باغ های ایرانی، پارکینگ، آلاچیق های متعدد، منقل هایی جهت طبخ کباب، فضای بازی ‏کودکان و نوجوانان، امکانات ویژه معلولین، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، رستوران، بوفه و غیره.  در بخش مرکزی این پارک، مسجدی وجود دارد که می توانید از آن هم بهره ببرید.
امکان پرداختن به کوه پیمایی نیز برای علاقه مندان به این ورزش وجود دارد و آن ها می توانند در این پارک کوهستانی، روزی پرنشاط و مفرح را پشت سر بگذرانند و از هوای پاکی که در منطقه حاکم است، استشمام نمایند. اگر به هنگام صبح پا در این مکان بگذارید، افراد بی شماری را می بینید که به این منظور به پارک آبشار آمده اند.
پارکینگ های پرتعدادی در این مکان تفریحی و گردشگری تعبیه شده که گردشگران می توانند با خیالی آسوده ماشین های خود را در آن متوقف کنند و به تماشای بخش های گوناگون آبشار بروند. اگر نمی خواهید مسافت زیادی را به صورت پیاده در این مکان طی کنید، این امکان را دارید که در پارکینگ های 5 و 6 که به آبشار اصلی نزدیک تر هستند مراجعه کنید.