number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۴ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۲۲ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک ملت از قدیمی‌ترین و وسیع‌ترین پارک‌های تهران است که همه روزه، از سالیان بسیار دور پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است. این پارک به لحاظ تاریخچه، قدمت، قرار گرفتن در منطقه‌ای زیبا و خوش آب و هوا، معماری اصولی و امکانات از اهمیت بالایی برخوردار است و شهرداری تهران هم به وضعیت آن با کیفیت خوبی رسیدگی می‌کند. پارک ملت یا بوستان ملت در منطقه ۳ شهرداری تهران واقع است و با مساحت ۳۴ هکتار به عنوان یکی از بوستان های بزرگ تهران محسوب می شود که طراحی آن به صورت نامنظم و به سبک پارک های انگلیسی است. در این پارک حدود ۱۲۰ گونه درخت و درختچه و درخت میوه وجود دارد و در قسمت انتهایی پارک ملت یک سینمای چهار بعدی تاسیس شده است. در این سینما عینک های مخصوصی وجود دارد که فیلم‌ها را باید با آن‌ها دید و همچنین برروی صندلی های مخصوص نیز باید نشست. مدت زمان هر فیلم ۱۵ دقیقه است. روبروی این سینما، پردیس سینمایی ملت واقع شده است که دارای سازه‌ای بسیار جالب است. این سینما دارای ۵ سالن است که انتخاب فیلم مورد نظر شما را برایتان راحت می‌کند.

دریاچه پارک ملت

دریاچه ای مصنوعی در قسمت بالایی پارک ملت به چشم می خورد که به طبیعت و طراحی این بوستان جلوه خاصی بخشیده است. پل فلزی روی دریاچه نیز زیبایی آن را چند برابر کرده و قدم زدن و تماشای پارک از فراز آن، حس جذابی به شما می دهد. از بالای پل همچنین می توانید چشم انداز متفاوت و زیبایی به قسمت های مختلف پارک و دریاچه داشته باشید و از تماشای زیبایی های تهران لذت ببرید.

زمین بازی کودکان

در پارک ملت دو فضای بازی برای کودکان در نظر گرفته شده است. یکی از آنها در نزدیکی خیابان ولیعصر (ع) و در بلوار پارک قرار دارد و زمین بازی دیگر نیز در پشت پردیس سینمایی و در ضلع جنوبی پارک دیده می شود. یکی دیگر از امکانات پارک، میزهای شطرنج است که برای علاقه مندان به این ورزش ساخته شده است.

باغ وحش کوچک

باغ وحشی کوچک برای علاقه مندان به دنیای حیوانات در قسمت غربی پارک بنا شده است که بیش از 30 گونه پرنده و حیوانات دیگر را در فضایی محصور در خود جای داده است. البته تعدادی از این حیوان ها می توانند در فضای بازی که به آنها اختصاص داده شده است، گردش کنند و بازدیدکنندگان آنها را از نزدیک ببینند. از جمله پرنده ها و حیوانات این باغ وحش کوچک می توان به طاووس، فنچ، مرغ عشق، طوطی، شتر مرغ، قو مشکی، طوطی، اردک، مرغابی، پلیکان، جغد، کرکس و حیواناتی چون گوزن شاخ دار، مارال، شترمرغ، خرگوش، میمون، بز کوهی، آهو و غزال اشاره کرد. اگر کودک شما به دنیای حیوانات علاقه مند باشد، دستش را بگیرید و از خیابان دلنشین ولیعصر عبور کرده و باهم به پارک بروید و از تماشای گوزن های رها در محیط، پرندگان و ... لذت ببرید.

امکانات ورزشی متنوع

در پارک ملت برای ورزشکاران و علاقه مندان به رشته های ورزشی، فضاها و لوازم ورزشی مورد نیاز در نظر گرفته شده، تا شهروندان و گردشگران بتوانند از آنها استفاده بهینه را ببرند و لحظاتی فراموش نشدنی را تجربه کنند. از جمله تفریحات و ورزش های پارک ملت می توان به موارد زیر اشاره کرد: میزهای تنیس روی میز اگر اهل تنیس هستید، لوازم مورد نیازتان (راکت ها و توپ مخصوص) را بردارید و به همراه دوستان ورزشکار خود به پارک ملت بروید و یک رقابت دوستانه و شاد را تجربه کنید. فوتبال دستی با یک همراه اهل رقابت و هیجان به پشت میز فوتبال دستی های پارک بروید و در یک مسابقه مهیج، لحظات شادی را پشت سر بگذارید. مسیر پیاده روی از جمله فعالیت ها و تفریح های بسیار لذت بخش در پارک ملت، پیاده روی است. قدم زدن در میان درختان بلند قامت این بوستان در میان فضای سرسبز و چمن کاری شده و بالا پایین رفتن از تپه های کوچک و بزرگ پارک از کارهایی ست که نمی توان در زمان حضور در اینجا از دست داد. زمین بازی بدمینتون برخی از بخش های پارک برای بازی های توپی و گروهی درست شده اند تا افراد بتوانند به راحتی یک بازی خوب و پر نشاط داشته باشند. بدمینتون خود را برداشته و مسابقه را با حریف تان آغاز کنید. والیبال فضایی برای بازی والیبال نیز وجود دارد، فقط یادتان باشد تور والیبال خود را ببرید و در جایگاه مخصوص نصب کنید. میز و صندلی شطرنج شطرنج یکی از بازی های مورد علاقه در همه رده های سنی است. صندلی ها و میزهای مخصوص شطرنج در پارک ملت کار گذاشته شده است. اگر اهل شطرنج هستید، مهره های شطرنج خود را همراه ببرید. ورزش صبحگاهی صبح ها بانوان و آقایان به پارک می روند، گروهی ورزش کرده و روز خود را با نشاط و انرژی آغاز می کنند. شما هم اگر صبح هنگام وقت دارید به جمع آن ها بپیوندید. در قسمت هایی از بوستان نیز، وسایل ورزشی همگانی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به سلامت خود کمک کنید.

پیک نیک و عکاسی

اگر دوست دارید زمان بیشتری را در این پارک بگذرانید، می توانید غذای مختصری از قبل تهیه کرده، زیراندازی کوچک بردارید و راهی بوستان ملت شوید و در آنجا پیک نیک کنید. البته باید توجه داشته باشید که اینجا به مانند بوستان طالقانی یا بوستان چیتگر امکان آتش روشن کردن و تهیه غذا به آن صورت وجود ندارد. پس تنها به غذایی آماده و مقداری تنقلات بسنده کنید. پارک ملت از محبوب ترین نقاط تهران برای عکاسی کردن است. اینجا هر زمان از روز می توانید افراد مختلفی را ببینید که با گوشی های موبایل یا دوربین های نیمه و تمام حرفه ای خود در حال ثبت لحظات و تصاویر زیبا هستند. پس شما هم این فرصت را از دست ندهید و دست به کار شوید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
تهران، خیابان ولیعصر، جنب بزرگراه نیایش