number=0  number=1  number=2

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۵ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

سفر به روستای زیارت مصداق مثل معروف یک تیر و چند نشان است. هم از سرسبزی و محیط طبیعی آن لذت خواهید برد هم بازدید از آثار تاریخی این روستا را تجربه خواهید نمود.در کنار این دو اما، با رفتن به آب گرم روستای زیارت می توانید از خواص درمانی آن نیز استفاده کنید.

این چشمه آب گرم که با نام قدیمی "گرماندو" در میان اهالی روستا معروف است در کنار امام زاده عبدالله قرار گرفته و با بازسازی های انجام شما فضای مناسبی برای گردشگران فراهم شده است چشمه آب گرم زیارت در 15 کیلومتری جنوب گرگان و در روستای زیارت و ضلع شرقی رودخانه خاصه رود قرار دارد .

این چشمه در حال حاضر دارای 4 مظهر و محل خروج به فاصله تقریبی 10 تا 20 متر است . اولین مظهر آن زیر تخته سنگی است که روی آن کتیبه کوچکی با ابعاد 15*20 سانتیمتر به خط عربی تاریخ 1035 را نشان می دهد . مظهر دوم این چشمه به فاصله 20 متر در جنوب مظهر اولی قرار دارد . دو مظهر دیگر هر یک با فواصل 15 و 10 متر از هم قرار دارند . آب چشمه صاف و زلال و فاقد طعم و بو می باشد و خاص است و دارای گرمای ملایم و مطبوع می باشد . آب گرم زیارت به نظر می رسد تنها آب گرم در استان باشد . در صورت بررسی آب چشمه از لحاظ معدنی می تواند یکی از جاذبه های توریستی بسیار جالب استان باشد . این چشمه در محدوده منطقه حفاظت شده محیط زیست واقع شده است .

و اما آدرس این مکان دیدنی:
گلستان، گرگان، روستای زیارت، جنوب روستا،آب گرم زیارت